MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Blog

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Aynı soru spora yeni başlayanlar veya yeni bir rutin oluşturmak isteyenler tarafından da sıklıkla sorulmaktadır. Egzersiz yapmak için en iyi zaman nedir? Gece veya aç karnına egzersiz yapılabilir mi? Yatmadan önce egzersiz yapmak kilo vermenize yardımcı olur mu? Bu soruları sağlık bağlamında yanıtlamak, kas kazanımına veya kilo kaybına odaklanmaktan daha önemlidir. Uzmanlar egzersiz yapmak için ideal zaman konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazı uzmanlar sabah egzersizinin akşam ve gece egzersizinden daha iyi olabileceğini söylüyor. Cevap nedir? Yatmadan önce egzersiz yapmak benim ve sağlığım için doğru seçim mi? Cevabı birlikte bulabiliriz.

Spor saatlerini nasıl hesaplıyorsunuz?

Farklı sporseverlerin farklı hedefleri vardır. Kilo vermek veya kas kütlesi kazanmak. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Daha fit ve sağlıklı olmak tüm spor meraklıları için nihai hedeftir. Egzersiz yapmak için en iyi zamanı veya hangi sporu seçeceğinizi bilmek kafa karıştırıcı olabilir. Her insanın biyolojik saati, günlük programı ve fiziksel koşulları farklı olabilir. Egzersiz her zaman yapılabilir.

Sabah ilk iş olarak aç karnına egzersiz yapın. Vücudun glikojen rezervleri boş olduğundan spor için gereken enerji yağ depolarından elde edilir. Bu sporları yemek yemeden yapmanıza izin verecek bir seviyede ve hızda yapmak önemlidir. Akşam ve gece geç saatlerde yapılan sporlar vücudunuzu rahatlatmak, uyku kalitenizi artırmak ve uyku programınızı düzenlemek için mükemmel olabilir. Tempo ve süre önemlidir. Akşam Sporları Bu verimlilik düzeyine ulaşmak için spora katılmak şarttır. Akşam spor aktiviteleri.

Uyku bozuklukları ve akşam sporları arasındaki ilişki

“Siz” kelimesinin “siz” anlamına geldiğini unutmamak önemlidir. Uyku sorunu yaşayan engelli bireylerin sayısı oldukça fazladır. Uykusuzluğun nedenleri nelerdir? Bir kişinin deneyiminden diğerine değişir. Uykusuzluk mevcutsa, altta yatan tıbbi bir durumun belirtisi veya yan etkisi olabilir. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde uykusuzluğa kötü alışkanlıklar, sağlıksız beslenme, aşırı kafein tüketimi ve stres neden olabilir.

Rahat uyumakta ve kaliteli uyku almakta zorluk çekebilirsiniz. Yatmadan önce egzersiz yapın Bu kötü bir plan gibi görünebilir. Bir bakıma haklısınız. Gece Egzersiz Yapın Kalp atış hızını ve adrenalini artıran egzersizler uykunuzu getirebilir. “Evet!” diyenler ne diyor? Ne diyor? “Gece egzersizi benim için iyi mi?” sorusuna cevabınız “Evet” olsaydı ne derdiniz? Bununla ne demek istiyorsunuz? Tavsiye ne anlama geliyor? Egzersiz Gece Uykusu üretkenlik ve kalite için gereklidir.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Rahatlatın

Hızlı bir koşucu olsanız bile, iş gününün sonunda kendinizi bitkin hissedebilirsiniz. Bacaklarınızdaki, kollarınızdaki ve sırtınızdaki kaslar gün boyunca çok fazla kullanıldığı için kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Bu kas yorgunluğu nedeniyle iyi bir uyku uyuyamayabilirsiniz. Gece veya akşam yapılan spor aktiviteleri kas yorgunluğunu azaltmaya yönelik olmalıdır. Düzen Rahatlama iyi hissetme duygusu getirir Uyku.

Daha zinde hissetmek istiyorsanız, sabahları yoğun kardiyo, ağırlık antrenmanı ve HIIT yapın. Herhangi bir zamanda yapılabilir. Gece Egzersiz Yapın Kaslarınızı gevşeten ve kalp atışınızı azaltan egzersizler yaparak daha iyi uyuyun. Düşük tempolu Pilates veya Yoga egzersizleri tercih edilerek soğuma egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizler rahatlamanıza ve stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Akşam antrenmanınız sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarıyla desteklenebilir.

Kendinizi yorgun veya uykulu hissediyorsanız egzersiz yapmak için kendinizi zorlamamalısınız. Günün stres ve yorgunluğunun etkilerini hala hissediyorsanız rahatlayın ve gece yavaş tempolu bir spor yapın. Gece aktivitelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Uykusuzluğa yol açabilecek kafein ve sağlıksız yiyecekleri sınırlayın. Ayrıca egzersiz yapmadan önce akşam yemeği sonrasına kadar beklemelisiniz.

Doğru spor kıyafetleri ve ekipmanları

Rahatlatıcı gece sporunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için doğru ekipman ve giysilere sahip olmanız önemlidir. Gece sporları kaslarınızı esnetmek ve rahatlatmak içindir. Bu nedenle kendinizi incitmemeniz önemlidir.

Yavaşça soğuyun ve her zaman gerinin. Dizlerinizi koruyan ve alt ve üst sırtınızı destekleyen pilates matlarını ve ekipmanlarını seçin. Akşam sporları için rahat, hafif ve koruyucu spor kıyafetleri giyin. Antrenmanınızdan sonra sıcak bir banyo yaparak rahatlayabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor ekipmanlarının yanı sıra erkek günlük spor giyim erkek günlük spor giyim ürünlerini bulabileceğiniz , alışverişin ve sporun keyfini kolaylıkla ve verimlilikle çıkarın

Ayrıca Oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için en iyi yaş kaçtır? Vücut geliştirmeye kaç yaşında başlamalısınız? Bu sorular…

18 June 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir…

18 June 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcu Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Spor yapmak ve…

18 June 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel antrenman, spor eğitmenleri tarafından kişiye özel egzersiz…

18 June 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Aletli pilatesin faydaları insan vücudu için özellikle güçlüdür. Aletli Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir.…

17 June 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcuların çok fazla sağlıklı karbonhidrat ve protein tüketmesi gerekir.…

17 June 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.