MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Blog

Kreatin Ne Zaman Alınmalı? Kreatin Egzersizden Önce mi Sonra mı Alınmalıdır?

Kreatin egzersizden hemen sonra alınmalıdır. Bu besin, egzersizden hemen sonra alınabilir. Karbonhidrat oranı yüksek bir öğünle birlikte alındığında en iyi sonuçlar elde edilebilir. Tek seferde sadece üç gram almanız gerekir. Eğer hala yükleme aşamasındaysanız, 3 gramlık dozu gün boyunca almanız mümkündür.

Aynı anda yarışan sporcular için farklı miktarlarda kreatin tüketebilirsiniz. Sporcular antrenman öncesinde ve sonrasında kreatin tüketmelidir. Bunun başlıca nedeni ani etkileridir. 3 gram kreatinden sonra etkiler bir haftaya kadar sürebilir.

Kreatin takviyeleri egzersizden önce veya sonra alınabilir mi?

Kreatin almaya karar verdiğiniz zaman, hangi amaçla kullanıldığına bağlı olacaktır. Bazı insanlar kreatinlerini antrenmandan yaklaşık 30 dakika önce almayı tercih eder. İlk kreatin dozunun karbonhidratlı bir içecek veya protein shake ile alınması tavsiye edilir. İkinci doz da bu içeceklerle birlikte tüketilmelidir. Antrenmandan 30 dakika önce alınan kreatin kaslardaki enerji harcamasını artırır. Yapı kreatin ile doyurulmuştur.

Antrenmandan sonra kreatin tüketen bireyler kas stoklarını yenilerler. Kas hücrelerinin hacmi artar ve büyüme süreci gerçekleşir. Maksimum doz için İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü devreye girer. Egzersiz sonrası alınan kreatin kasları hazırlar. Şu anda, karbonhidratları kreatin ile birleştirmek en iyisidir.

Kreatini karıştırmak için en iyi içecek nedir?

Kreatin almanın en iyi yolu protein veya karbonhidrat içeren bir içecekle birlikte almaktır. Kreatin, yoğun spor yapan kişilere yardımcı olur. Bu madde yavaş aerobik egzersizi etkilemez. Kreatinin bu madde açısından zengin gıdalarla takviye edilmesi yararlı olmayabilir.

Aşağıda, kreatin bazlı bir içeceğin nasıl hazırlanacağına dair talimatlar yer almaktadır:

  • 3 g kreatin monohidrat hazırlamak gerekir. Kreatin Monohidrat en yüksek güvenilirlik seviyesine sahiptir. Bunun yerine sıvılar, nitratlar ve etil esterler kullanılabilir.
  • Bu karışımı 400 ml su ile birleştirin.
  • 400 ml yerine protein shake de kullanabilirsiniz.

Yüksek Kreatinekinaz Ne Anlama Gelir?

Kreatin Kinaz, diğer organların yanı sıra kalp ve iskelet sistemine de zarar verir. Birçok sağlık sorununa neden olabilen hayati bir hücresel elementtir. Kandaki kreatin kinaz seviyeleri yükseldiğinde kas yıkımı meydana gelir.

Kreatin Kinaz, kas hastalıklarının tedavisine yardımcı olan tek şey olamaz. Kas hastalıklarını teşhis etmek için klinik teşhislere ihtiyaç vardır. Doğru bir teşhis için kreatinin ve troponin seviyeleri gibi elektrolitlerin yanı sıra potasyum da ölçülmelidir.

Kreatin kilo alımına yol açar mı?

Kreatin, protein içeren takviyelerle birlikte tüketildiğinde kilo alımına neden olabilir. Bu kilo artışının nedeni genellikle ödemdir. Kreatin, atletik performansı artırmak için kullanılan popüler bir besin takviyesidir. Bu madde en yaygın olarak mono-hidrat formlarında bulunur ve proteinin yapı taşlarıdır. Bu madde yüksek konsantrasyonda içerdiği için vücut için iyi bir enerji kaynağıdır.

Kreatinin kas kütlesini artırdığı bilinmektedir. Ayrıca, yorgunluk azalır. Kilo almaya çalışan insanlar bu maddeyi kullanırlar. Bazı insanlar kilo almanın kreatinin bir yan etkisi olabileceğini düşünmektedir.

Ayrıca Oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Vücut Geliştirmeye Kaç Yaşında Başlamalısınız?

Vücut geliştirmeye başlamak için en iyi yaş kaçtır? Vücut geliştirmeye kaç yaşında başlamalısınız? Bu sorular…

18 June 2023

Her gün egzersiz yapıyor musunuz? Her gün egzersiz yapmak kasları eritir mi, her gün egzersiz yapmak zararlı mıdır?

Spora yeni başlayan kişilerin beklentilerini tanımlamaları önemlidir. Spor birçok nedenden dolayı yapılabilir. İnsanlar profesyonel bir…

18 June 2023

Proteinli ve Sağlıklı Bir Sporcu Kahvaltısı Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin bir arada olması gerektiğini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Spor yapmak ve…

18 June 2023

Kişisel Eğitim Nedir? Nasıl Yapılır? Kişiye Özel Spor Koçluğu ile Hedefinize Ulaşın

10 Mayıs 2023 Kişiye Özel Spor Koçluğu Kişisel antrenman, spor eğitmenleri tarafından kişiye özel egzersiz…

18 June 2023

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Aletli pilatesin faydaları insan vücudu için özellikle güçlüdür. Aletli Pilates, Reformer Pilates olarak da bilinir.…

17 June 2023

Sporcu Öğünleri Nedir? Örnek Sporcu Öğün Önerileri

Sporcuların ne yediklerine dikkat etmeleri gerekir. Sporcuların çok fazla sağlıklı karbonhidrat ve protein tüketmesi gerekir.…

17 June 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.